Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Schenker Verona v nových prostorách

Je tomu 25 let, co DB Schenker otevřel pobočku ve Veroně – nyní se společnost stěhuje do nového areálu v logistickém parku Interporto. K novému terminálu je připojeno více než 20 lokalit – důležité osy vedou do Německa, Francie a Rakouska.

 

Terminál má 60 ramp na ploše více než 40 000 m 2. „Výstavba nového uzlu ve Veroně pro nás byla velmi důležitým projektem a je vzrušující, že je konečně dokončeno,“ říká Francesca Tommasini, vedoucí zastoupení ve Veroně. "Naším hlavním cílem je poskytovat našim zákazníkům tu nejlepší možnou podporu s důrazem na neustálé zlepšování kvality, rychlosti a flexibility námi nabízených služeb. Zařízení bylo navrženo s velkou péčí a smyslem pro detail tak, aby vyhovovalo našim potřebám nabídnout zaměstnancům příjemné a ekologické prostředí jak ve skladu, tak v kancelářích."


Při výstavbě nového ultramoderního zařízení byly použity nejen nejlepší technologie a materiály, ale také udržitelnost. Nová budova byla certifikována jako „velmi dobrá“ podle hodnocení BREEAM, což znamená, že splňuje velmi vysoké ekologické standardy. Aby nedocházelo k plýtvání cennými zdroji, jako je voda, byl pro toalety a zavlažování zelených ploch zřízen systém sběru a rozvodu dešťové vody. Systém je také vybaven fotovoltaickými moduly. Systém osvětlení je navržen tak, aby šetřil energii – zapíná se pouze v místnostech, které zaměstnanci skutečně využívají.


Budova, která byla postavena s jedním obloukem, a tedy bez pilířů, zaujímá plochu kolem 7 500 m 2. Podstatnou vlastností skladu je, že se můžete volně a bez překážek pohybovat, což umožňuje a optimalizuje cross-dockingové aktivity pro importní a exportní transakce.