Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Rejdař HMM se pochlubil novým rekordem v počtu naložených kontejnerů na loď

Korejský kontejnerový rejdař HMM si vyhlásila další rekord. Jejich nové plavidlo HMM Algeçiras veze více kontejnerů než jakákoli dřívější loď.

 

HMM je hrdý na to, že je vlastníkem takového plavidla. »HMM Algeçiras«, právě dodaná z loděnic DSME, je nyní největší kontejnerovou lodí na světě. S nominální kapacitou kontejnerů 23 964 TEU překonává lodě MSC řady "Gülsün" (22 960 TEU).

HMM Algeçiras upevnilo svou pověst na své první plavbě, která vede z Číny přes Rotterdam do Hamburku. Jak HMM nyní oznamuje, bylo během zastávek v Busanu (Korea) a v Ningbo, Šanghaji a Yantianu (Čína) přijato celkem 19 621 TEU. To je o 47 kontejnerů více než předchozí rekordní zatížení »Gülsün«, která v srpnu loňského roku přepravilo 19 574 TEU.

Vysokého využití lodi bylo dosaženo ve spolupráci s aliančními partnery Hapag-Lloyd, Yang Ming a ONE, HMM nyní oznámila. „Algeçiras“ a její budoucí sestry budou nasazeny na lince FE4 „Aliance“ mezi Dálným východem a Evropou.

HMM má objednáno celkem dvanáct kontejnerových lodí nové třídy Megamax24 s téměř 24 000 TEU, které staví DSME a Samsung. Jsou téměř 400 metrů  dlouhé a 61 metrů široké. Mohou pojmout 24 kontejnerů na délku ve 24 řadách. Další plavidla o kapacitě 16 000 lTEU bylo objednáno od Hyundai Heavy  Industries a očekává se, že budou dodány v první polovině roku 2021.

Drobným paradoxem na této lince však je, že ms "HMM Algeciras" i její sestry nebudou najíždět přístav Algeciras, protože místní terminál svou výbavou již na takto velká plavidla nedostačuje. A samozřejmě podobný problém budou řešit i ostatní terminály po cestě (viz předchozí zmínka a nových jeřábech na Bu´kai v Hamburku, ovšem s tím, že předchozí generace jeřábů nemusí být ještě zcela amortizována.