Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Provoz v YTN v noci plně obnoven

Yantian Port obnovil normální provoz od včerejším půlnoci po měsíčním snížení produktivity, které způsobila epidemie Covid-19.

 

Přepravci byli varováni, že bude trvat mnoho týdnů, než se podaří odstranit obrovské množství nevyřízených objednávek na jihu Číny, které v posledních čtyřech týdnech přineslo další tlak do globálních dodavatelských řetězců.

Zpráva odeslaná včera klientům z Yantian International Container Terminals uvádí: „V současné době je COVID-19 v oblasti přístavu fakticky pod kontrolou a provozní kapacita terminálů se neustále obnovuje. Nyní je rozhodnuto, že od 00:00 24. června, YANTIAN obnoví plný provoz.” Všechny polohy obnoví normální provoz, zatímco počet naložených vjezdových traktorů se zvýší na 9 000 za den a sběr prázdných kontejnerů a dovoz naložených kontejnerů se vrátí k normálu.
 
Ujednání o přijetí kontejnerů s vývozním nákladem obnoví běžný provoz do sedmi dnů po ETA plavidla.
 
Lars Jensen, generální ředitel kontejnerové poradenské společnosti Vespucci Maritime, předpověděl, že Yantianu bude trvat více než dva měsíce, než vyčistí více než 700 000 teu dlouhé fronty před přístavišti spolu s veškerým nákladem, který má být dopraven ke klíčové vývozní bráně v nadcházejících týdnech. Také Peter Sand, hlavní ekonom BIMCO zabývající se lodní dopravou, řekl, že bude trvat týdny, než se pozemní provoz v okolí Yantianu vrátí do normálu.

V době, kdy Yantian zahajuje proces odklízení zpožděných lodí a kontejnerů, se dopravci potýkají také s rostoucím přetížením velkých evropských přístavů v Hamburku a Rotterdamu.
Přístavní firmy poukazují na pozdní a nepředvídatelné časy příjezdu jako na hlavního viníka kongescí, což je další známkou toho, jak propojená je námořní nákladní doprava: "zpoždění jinde z jiných příčin – jako Suez a nyní Yantian – rozhodí operace v jiných přístavech, což vede k dalším zpožděním a narušením, jak se to dělo již v minulém roce,” komentoval Judah Levine, vedoucí výzkumu na kontejnerové platformě Freightos.