Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Přetížení v severoevropských a asijských kontejnerových překladištích

Přetížení v severoevropských a asijských kontejnerových překladištích nadále narušuje globální liniové jízdní řády, přičemž z další nestability v dodavatelském řetězci jsou obviňovány karantény a vedlejší účinky očkování proti Covidu.

 

Nedostatek pracovních sil v přístavech Beneluxu v Antverpách a Rotterdamu je připisován následným účinkům očkování. Společnost Hapag-Lloyd informovala zákazníky o „omezené dostupnosti pracovních čet“ v zařízení PSA v Antverpách a o podobných problémech v sousedním Rotterdamu.


„ECT nemůže obsluhovat všechny dostupné jeřáby kvůli nedostatku pracovní síly, což je silně ovlivněno obdobím dovolených; kromě toho ECT čelí neobvykle vysokému počtu pracovníků hlášených jako nemocní, což částečně souvisí se sekundárními účinky očkování Covid", říká se v prohlášení. Nedostatek pracovních sil je „stále také problémem“ v britském hubu THE Alliance v Southamptonu, ale nenaznačuje, že by v tomto případě byl na vině nedostatek přístavních dělníků, kteří po očkování Covidem hlásili nemoc. Místo toho zdroje ze Southamptonu naznačují, že zpoždění plavidel způsobuje, že plavidla připlula mimo pořadí, což znamená, že terminál nemá běžné přestávky k odpočinku svých zaměstnanců. A to vede k potřebě zvýšení počtu týmů, které však není kde brát.


V Asii, rejdař Maersk informuje své zákazníky o situaci v čínském přístavu Yantian, odkud byl nucen odklonit více než 80 vlastních a partnerských plavidel poté, co tam na konci května propukla epidemie Covid. Maersk obnovil minulý týden přímé spojení do Yantianu na jeho severoevropské a středomořské lince, včetně jeho smyček AE6, AE7, AE10 a AE11, ale varoval, že může nastat potřeba vynechat další přístavy, které byly následně zasaženy přetížením.