Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Nový náměstek ministryně financí pro daně a cla

Náměstkem ministryně financí pro daně a cla se stal Stanislav Kouba. Dosud působil jako ředitel odboru příjmové daně, řízením celé sekce daně a cla byl pověřen od srpna loňského roku.

 

Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Funkce náměstka pro daně byla na MF neobsazena od nástupu Aleny Schillerové (za ANO) do funkce ministryně financí v prosinci 2017. Kouba je odborníkem na daňové právo. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru daně a daňová politika. Na ministerstvo financí nastoupil v roce 2009. Od ledna 2013 působil jako vedoucí oddělení legislativy daní z příjmů a veřejných pojistných a od června 2015 zastával pozici ředitele odboru příjmové daně.

Ministerstvo financí má pět odborných náměstků, státního tajemníka a náměstka ministra, tím je Jiří Volf. Státním tajemníkem se stal v říjnu Petr Bejček. Náměstkem pro finanční řízení a audit je Tomáš Vyhnánek, náměstkem pro veřejné rozpočty Karel Tyll, náměstkyní pro mezinárodní vztahy a finanční trhy je Lenka Dupáková a náměstkem pro majetek státu je Ondřej Landa.