Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Maersk Rides the Rainbow

V červenci 2020 byly dva plně funkční kontejnery Maersk výrazně natřeny barvami duhy, aby se připojily k Maerskové flotile.

11. března 2021 se vydaly na své World Tour, které má skončit v Dánsku na Copenhagen Pride 2021, aby se zastavily na cestě na několika místech po celé Asii a Evropě. První část cesty pro 40 a 20 ft duhové boxy byla na palubě Maersk Edmonton z mola APM Terminals Pier 400 v Los Angeles do terminálu APM Yokohama v Japonsku, kam dorazily 22. března. "APM Terminals Japan je velmi hrdá na to, že je součástí A.P. Moller – Závazku maersku k rozmanitosti a inkluzi, a pro Jokohamu je velmi vzrušující být první zastávkou na cestě těchto duhových kontejnerů," komentuje Sakura Kuma, generální ředitel APM Terminals Japan. "Iniciativa přináší vzpomínky na slavnou píseň 'Somewhere over the rainbow' a pro mě osobně to ilustruje, že to, co dodáváme, není jen náklad, ale také závazek k lepší budoucnosti, kde rozmanitost a inkluze je něco zcela přirozeného. Je to také skvělý příklad toho, že Jokohama je geograficky kritická pro přeshraniční obchod, zejména směrem na západ."

Během svého World Tour budou kontejnery k dispozici  k podpisu na různých místech pro zaměstnance značek A.P. Moller Maersk, jako symbol jejich osobního závazku k rozmanitosti a začlenění. Tato tradice začala na molu APM Terminals Pier 400 v Los Angeles a pokračovala na terminálech APM v Jokohamě. Duhové boxy budou mít ještě několik zastávek, kde zaměstnanci dostanou příležitost vidět a podepsat jednotky před jejich příjezdem do Kodaně.
Generální ředitel společnosti Maersk pro oblast severovýchodní Asie Toru Nishiyama řekl: "Je super vzrušující mít dva krásné duhové kontejnery v Jokohamě jako první zastávku tohoto světového turné. Díky práci našeho Výboru pro rozmanitost a začlenění mám pocit, že všichni naši zaměstnanci v severovýchodní Asii jsou obeznámeni s WT. Tato malá událost dnes podporuje náš globální závazek jako organizace k této velmi důležité agendě a těším se, až duhové kontejnery budou pokračovat v cestě po Asii a po zbytku světa! Jsme poctěni a nadšeni, že vidíme první duhové kontejnery v Jokohamě. V Maersku v Japonsku a Koreji řídíme různé aktivity v oblasti rozmanitosti a začleňování (Týden hrdosti, genderová rozmanitost, psychologická bezpečnost), abychom vytvořili inkluzivní pracovní prostředí. Od letošního roku Maersk Japonsko a Korea spolupracují s řadou zákazníků a dalších společností na zvýšení povědomí a řízení skutečných změn ve společnosti.

Po celou dobu své cesty jsou všichni, kteří mají to štěstí vidět jeden z těchto duhových kontejnerů, povzbuzováni, aby se vyfotili a sdíleli na platformách sociálních médií, jako je Instagram, LinkedIn, Twitter nebo Facebook pomocí hashtagu #InclusionAllTheWay.