Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

DHL Express posiluje svou síť nákladní letecké dopravy o poboč ku v Rakousku

Podle státního tajemníka Magnuse Brunnera je rozhodnutí o umístění nového centra DHL pro Rakousko silným signálem a mělo by pro region přinést důležitou přidanou hodnotu.

 

Uznává se také kvalita systému Austro Control a Nejvyššího úřadu pro civilní letectví se sídlem v BMK.  Rozhodnutí o umístění má smysl také s ohledem na geografickou polohu Rakouska v srdci Evropy. Rakousko má díky své infrastruktuře centrální postavení a nabízí nejlepší rámcové podmínky pro domácí i mezinárodní společnosti. Linz se tak etabluje jako rakouské nákladní letiště.


Tímto důležitým krokem chce DHL učinit síť letecké dopravy v Evropě flexibilnější a stabilnější, aby i nadále sloužila vysoké poptávce zákazníků po přeshraničních expresních dodávkách a aby jim poskytla dostatečné expresní kapacity.  Vzhledem k prudkému poklesu cestujících v letecké dopravě je nyní o to důležitější posílit leteckou dopravu, říká Brunner. V posledních několika měsících došlo ke skutečnému rozmachu letecké nákladní dopravy, a proto letiště v Linci očekává do konce roku růst o 20%.