Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

DB žádá soud ve Frankfurtu o posouzení oprávněnosti stávky strojvůdců

Jak dnes oznámila Deutsche Bahn,  podala u Arbeitsgericht Frankfurt nad Mohanem návrh na vydání předběžného opatření proti protestní akci.

 

„Právo na stávku je velkou výhodou. Stávky jsou však přípustné pouze tehdy, pokud spadají do působnosti platného práva. Podle našeho názoru tomu tak v případě stávek GDL není,“ uvedl ředitel odboru železničního personálu Martin Seiler.    


Svaz GDL zahájil pětidenní stávku cestujících v noci navzdory nové tarifní nabídce železnice. Claus Weselsky, šéf GDL, novou nabídku odmítl, stávka tedy pokračuje. Podle skupiny je zaveden náhradní jízdní řád s cílem vypravit asi 25 procent dálkových vlaků. Cílem je proto 40 procent běžné nabídky.


Seiler vysvětlil: „Nyní jsme předložili třetí vylepšenou nabídku – aniž by s námi svaz GDL zahájil seriózní jednání. Odbory také odmítly návrh na hledání řešení s pomocí arbitra nebo moderátora. V zájmu zákazníků a zaměstnanců musela nyní skupina jednat, a proto nechá stávky právně přezkoumat. Akce vzbuzuje vzpomínky na listopad 2014, kdy GDL zvítězila u dvou pracovních soudů ve Frankfurtu a odbory náhle stávku přerušily". Železnice před sedmi lety marně tvrdila, že stávka způsobila nepřiměřené škody.


Frankfurtský pracovní soud rozhodne ještě dnes o této naléhavé žádosti Deutsche Bahn, o zastavení probíhající stávky vlaků GDL. Soudní řízení o soudním příkazu má v budově soudu začít v 18:00, informovala mluvčí.