Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<.56789.>>>

Studie tvrdí, že automatizace nahradí dříve speditéry než řidiče

Podle výzkumu Oxfordské univerzity existuje 99% pravděpodobnost, že roboti nahradí v následujících 15 letech práci zasílatelů dopravy. Řidiči budou nahrazeni s pravděpodobností 79 % .

Přidáno: 20.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Výkony říční dopravy v Sasku-Anhaltsku utěšeně rostou

Se spolkovou zemí Sachsen-Anhalt sice nesousedíme, ale sdílíme jeden důležitý evropský říční tok a dopravní cestu = Labe. Takže následující pozitivní zprávy by se mohly týkat i nás, kdyby...

Přidáno: 19.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Příjemci zboží na ms Ever Given si ještě počkají

Parník před 14 dny uvízlý v Suezském průplavu, dnes kotvící na Velkém hořkém jezeře (cca v polovině plavební dráhy mezi Suezem a Port Saidem) bude uvolněn pro další plavbu až po zaplacení nákladů na vyproštění, které mohou činit až 1 mld dolarů, oznámila Suez Canal Authority.
 

Přidáno: 13.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zpráva o celní kontrole EÚD

Dne 30. března zveřejnil Evropský účetní dvůr (EÚD) zprávu celní kontroly: nedostatečná harmonizace poškozuje finanční zájmy EU, což je způsobeno tím, že finanční rámec rizik celní unie EU není navržen dostatečně dobře, aby zajistil, že členské státy provedou kontroly harmonizovaným způsobem, a že národní implementace se liší.

Přidáno: 08.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Dopad nehody Ever Given v Suezském průplavu

Oficiální vyjádření TIMOCOM k situaci kolem Suezského průplavu. Odhad dalšího vývoje. Dopravní a skladovací kapacity budou nedostatkové.

 

Přidáno: 07.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vyšetřování viny na Ever Given nabírá otáčky

Evergreen, nájemce m/s Ever Given, která minulý týden narazila na mělčinu v Suezském průplavu, vyhlásil Společnou havárii, protože náklady na nehodu narůstají a egyptské úřady hrozí právními kroky, a to i proti posádce.

Přidáno: 07.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zaměřeno na VECTO: pneumatiky pro sektor udržitelné dopravy

Pneumatiky představují způsob, jak lze snížit emise CO2 a zvýšit efektivitu vozového parku. Valivý odpor má vliv na spotřebu paliva a emise CO2. Výběr těch správných pneumatik pomůže dosáhnout emisních cílů EU.

Přidáno: 06.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

SSL Express 01-04-2021 další námořní havárie

Včera ráno došlo k další významné události v námořní přepravě zboží. Loď m/s Aprilia Joke japonského rejdaře Suzuki Lines, zřejmě v zoufalém pokusu ubránit se pirátskému útoku v Malackém průlivu, najela na mělčinu, kde zádí uvízla.

Přidáno: 02.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Výrobci automobilů se obávají dopadů nové ekonormy IMO na Ro-Ro servisy

Od roku 2023 bude mnohem obtížnější přepravovat vozidla přes světové oceány, pokud budou v současné podobě provedeny plány Mezinárodní námořní organizace (IMO) na ochranu klimatu.

Přidáno: 31.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Maersk Rides the Rainbow

V červenci 2020 byly dva plně funkční kontejnery Maersk výrazně natřeny barvami duhy, aby se připojily k Maerskové flotile.

Přidáno: 30.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<.56789.>>>