Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<.45678.>>>

Změny Úmluvy TIR s ohledem na schváleného odesilatele

Nová vysvětlivka Úmluvy TIR umožní využívání schválených odesilatelů při zahajování přeprav TIR.

Přidáno: 16.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Trochu přehledu o vývoji námořních a leteckých přeprav

Dva mezinárodní způsoby dopravy nadále těží z globálního hlediska v důsledku pandemie z omezených kapacit a silné průmyslové výroby. Manipulace s kontejnery v důležitých kontinentálních evropských přístavech v Severním moři je však oddělena od globálního vývoje.

Přidáno: 11.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Včera se vám výhled nelíbil, tak dnes o vývoji v námořním byznysu trochu jinak

Přepravci se podle Drewry musí připravit na nejméně další dva roky se zvýšenými sazbami za přepravu a nedostatečnou nabídkou.

Přidáno: 11.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vyřešte své logistické hlavolamy s fórem Log-in 2021.

Logistické fórum Log-in se v květnu uskuteční už potřicáté, a bude to premiérově v česko-slovenském podání a hybridní formě. Na účastníky čekají dvě vystoupení inspirativních řečníků, sedm případových studií, dvě panelové diskuse, čtyři inovace a dvě prezentace.

Přidáno: 05.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

K budoucnosti Nové hedvábné stezky

Hedvábná stezka je úspěšný příběh. Na pozadí čínské iniciativy „Jeden pás, jedna cesta“ se jen za posledních pět let zvýšil provoz na Nové hedvábné stezce mezi Asií a Evropou zhruba šestkrát. Rychlému růstu však není konec v nedohlednu.

Přidáno: 02.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

LEJ zvyšuje výkony nebývalým tempem

Objemy přepravy na letišti Lipsko / Halle (LEJ), čtvrtém největším leteckém uzlu v Evropě, vzrostly během prvního čtvrtletí letošního roku o 20,9 %
na více než 359 000 tun.

Přidáno: 28.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Osvobození zboží, které je nezbytné k boji proti následkům rozšíření onemocnění COVID-19, od dovozního cla a od DPH při dovozu

Dne 19. dubna 2021,  se mění rozhodnutí (EU) 2020/491 o osvobození zboží, které je nezbytné k boji proti následkům rozšíření onemocnění COVID-19 během roku 2020, od dovozního cla a od DPH  o to pro dovoz zboží uskutečněný od 30. ledna 2020 do 31. prosince 2021.

Přidáno: 28.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Dopady Suezu se začínají projevovat v cenách námořného

Indexy nákladní dopravy jsou opět na vzestupu, ale i na jejich vysoce zvýšených úrovních maskují skutečné náklady na dopravu.

Přidáno: 26.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Úpravy v řízení dopravy přes Kanál

Opatření pro řízení dopravy po brexitu na silnicích do Doveru byla zrušena, přičemž jako první zmizelo kontroverzní povolení k přístupu do Kentu (KAP), a to kvůli tvrzením o lepším obchodu a minimálním narušení.

Přidáno: 22.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

FMC novým předpisem ulehčí rejdařům kontraktaci

Kontejnerové linky budou lépe připraveny k přepravě více nákladu na poslední chvíli do a ze Spojených států poté, co Federální námořní komise vyhoví žádostem Světové námořní rady o zjednodušení pravidel týkajících se případů, kdy je třeba, aby námořní linky uzavřely původní smlouvy o poskytování služeb s úřady USA.

Přidáno: 21.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<.45678.>>>