Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<.34567.>>>

Vyšetřování viny na Ever Given nabírá otáčky

Evergreen, nájemce m/s Ever Given, která minulý týden narazila na mělčinu v Suezském průplavu, vyhlásil Společnou havárii, protože náklady na nehodu narůstají a egyptské úřady hrozí právními kroky, a to i proti posádce.

Přidáno: 07.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zaměřeno na VECTO: pneumatiky pro sektor udržitelné dopravy

Pneumatiky představují způsob, jak lze snížit emise CO2 a zvýšit efektivitu vozového parku. Valivý odpor má vliv na spotřebu paliva a emise CO2. Výběr těch správných pneumatik pomůže dosáhnout emisních cílů EU.

Přidáno: 06.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

SSL Express 01-04-2021 další námořní havárie

Včera ráno došlo k další významné události v námořní přepravě zboží. Loď m/s Aprilia Joke japonského rejdaře Suzuki Lines, zřejmě v zoufalém pokusu ubránit se pirátskému útoku v Malackém průlivu, najela na mělčinu, kde zádí uvízla.

Přidáno: 02.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Výrobci automobilů se obávají dopadů nové ekonormy IMO na Ro-Ro servisy

Od roku 2023 bude mnohem obtížnější přepravovat vozidla přes světové oceány, pokud budou v současné podobě provedeny plány Mezinárodní námořní organizace (IMO) na ochranu klimatu.

Přidáno: 31.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Maersk Rides the Rainbow

V červenci 2020 byly dva plně funkční kontejnery Maersk výrazně natřeny barvami duhy, aby se připojily k Maerskové flotile.

Přidáno: 30.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

CargoAi spouští funkci sledování CO2

CargoAi spouští nové funkce, které umožňují zasílateli posoudit a snížit emise CO2 vznikající v jejich obchodních činnostech.

Přidáno: 30.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Platnost končících STK automobilů se prodlouží o deset měsíců

Platnost státních technických kontrol (STK) automobilů se kvůli koronavirové krizi prodlouží o deset měsíců. Opatření platné pro celou EU se týká technických kontrol propadlých od loňského září do konce letošního června. Nebude však platit pro už jednou takto prodloužené STK loni.

Přidáno: 24.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Smysl digitalizace pro další rozvoj spedice

Digitální neznamená vždy lepší. Ale výhody nových technických nástrojů a myšlení se - zejména během pandemie – zcela zjevně potvrdily. Spousta potenciálu však dosud v dodavatelských řetězcích spí a zůstává stále nevyužito. Cesta k transformaci bude ještě dlouhá.

Přidáno: 19.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Plány DB Netz na expanzi v ohrožení

Železniční síť v Německu musí být modernizována v mnohem větším rozsahu, než bylo dříve uvažováno, aby bylo možné vyhovět množstvím plánovaným na rok 2030. Jeví to ze stanoviska Poradního výboru pro síť k současnému obchodnímu plánu DB Netz z roku 2019.

Přidáno: 17.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vláda schválila dopravní politiku do roku 2027. Prim hraje snaha o šetrnost a udržitelnost

Hlavním cílem dopravní politiky je zajistit rozvoj kvalitní, funkční a spolehlivé dopravní soustavy na principu udržitelného využívání přírodních zdrojů.

Přidáno: 12.3.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<.34567.>>>