ESCES - FREE ZONE PRAGUE
Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<1234.>>>

Výběr mýtného v roce 2021 překročil 14 miliard korun, celkové náklady na provoz a rozvoj systému nepřekročily hranici 1 mld. Kč

Změny ve struktuře mýtných sazeb platné od 1. ledna 2021 zajistily v loňském roce nejvyšší výběr mýtného v historii. Za celý rok uhradili dopravci za užití zpoplatněných komunikací 14,198 miliardy Kč, o 23 procent více než v roce 2020.

Přidáno: 19.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pozor na neuhrazené pokuty

Od 1. ledna letošního roku získala celní správa novou kompetenci při vymáhání pokut. Znamená to, že v případě, kdy u kontrolovaného řidiče celníci zjistí, že má neuhrazenou pokutu, která byla uložena za dopravní přestupky (např. jízda na červenou, nedodržení povolené rychlosti, nesprávné parkování atd.) ...

Přidáno: 18.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Elektrický nákladní vůz Volvo v prvním nezávislém silničním testu

Společnost Volvo Trucks je se svými nedávno představenými vozidly Volvo FH, FM a FMX Electric plně připravena katalyzovat rychlý přechod k udržitelnější přepravě a zásadní rozmach elektrifikace těžké nákladní přepravy.

Přidáno: 12.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vodíková revoluce. V roce 2030 bude 17 % nových náklaďáků jezdit na vodík, předpovídá EU

Evropská energetika má za sebou rušný rok, což platí i pro vodík. Pomyslnou tečkou za letoškem se stal Evropský vodíkový týden, kdy se obnovilo evropské partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti vodíku. Evropská komisařka pro dopravu Adina Văleanová při té příležitosti představila svou vizi vodíkové dopravy.

Přidáno: 10.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Od ledna Vám celníci mohou odebrat registrační značku nebo přiložit botičku

​Od ledna získala Celní správa ČR společně s Policií ČR a za určitých podmínek i obecní policií novou kompetenci

Přidáno: 06.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zboží učené pro boj s pandemií COVID-19 je i v příštím roce osvobozeno od dovozního cla a DPH

Díky rozhodnutí Evropské komise bude do 30. června 2022 pokračovat prominutí DPH a cla na dovoz zdravotnických pomůcek veřejnými institucemi, které jsou následně přímo využity v boji s pandemií, nebo za stejným účelem rozdány.

Přidáno: 03.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Elektromobilita není pro budoucnost dopravy jediné řešení. Variant má být více, včetně vodíku

Elektromobilita je řadou aktérů z automobilového průmyslu či politiky zmiňována jako jediná možná budoucí alternativa k současným spalovacím motorům. A to i za cenu přehlížení limitů či problémů spojených s tímto řešením.

Přidáno: 22.12.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Změny v kompetencích při potvrzován certifikátů COI při dovozů biopotravin do EU

Nové nařízení o ekologické produkci (EU) 2018/848, které spolu s prováděcí legislativou nahradí dosavadní ekologická nařízení, přináší řadu změn týkajících se procesů při dovozech certifikovaných biopotravin ze třetích zemí.

Přidáno: 20.12.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Česmad: Další Vánoce v kamionu?

Vloni kvůli pandemickým opatřením, ale zřejmě spíše vinou nedohody mezi Velkou Británií a Francií před Brexitem, zůstaly tisíce řidičů uvězněny přes Vánoce na britské straně. Letos zažívají mnohadenní utrpení v čekajících kamionech na hranicích Běloruska s Evropskou unií, tedy Polskem, Litvou a Lotyšskem.

Přidáno: 17.12.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Povinnost podávat elektronické celní prohlášení u všech zásilek z třetích zemí od 1 října

Upozorňujeme, že od 1. října letošního roku začala platit nová povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické.

Přidáno: 13.12.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<1234.>>>