Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<1234.>>>

Novela zákona o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel

Ve Sbírce zákonů ČR byl zveřejněn zákon č. 191/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Přidáno: 26.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Proč zasílatelské společnosti rok od roku ztrácejí svoj i sílu a podíl na trhu?

K tomuto trendu přispěly 2 hlavní faktory: Prvním z nich je vzestup „kurýrních" společností. Nezapomínejme, že kurýrní společnosti po většinu doby své existence pouze doručovaly dopisy a dokumenty.

Přidáno: 19.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

HLCL od června uplatní na Pacifiku GRI USD 3000

A přepravci čelí stejným problémům na asijsko-evropském tradelane: vysoké sazby, nedostatek vybavení a prémiové příplatky, které se stále častěji vážou k přepravě kontejnerů.

Přidáno: 18.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Nový logistický projekt ve Schwechatu zahájen

Konečně byl proveden slavnostní výkop pro SkyLog Park logistické společnosti DLH Austria. Za přítomnosti Jochena Danningera, Thomase Rama, Christiana Vogta a Günthera Ofnera byl startovním signálem pro uvedený velký realitní projekt.

Přidáno: 17.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Změny Úmluvy TIR s ohledem na schváleného odesilatele

Nová vysvětlivka Úmluvy TIR umožní využívání schválených odesilatelů při zahajování přeprav TIR.

Přidáno: 16.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Trochu přehledu o vývoji námořních a leteckých přeprav

Dva mezinárodní způsoby dopravy nadále těží z globálního hlediska v důsledku pandemie z omezených kapacit a silné průmyslové výroby. Manipulace s kontejnery v důležitých kontinentálních evropských přístavech v Severním moři je však oddělena od globálního vývoje.

Přidáno: 11.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Včera se vám výhled nelíbil, tak dnes o vývoji v námořním byznysu trochu jinak

Přepravci se podle Drewry musí připravit na nejméně další dva roky se zvýšenými sazbami za přepravu a nedostatečnou nabídkou.

Přidáno: 11.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vyřešte své logistické hlavolamy s fórem Log-in 2021.

Logistické fórum Log-in se v květnu uskuteční už potřicáté, a bude to premiérově v česko-slovenském podání a hybridní formě. Na účastníky čekají dvě vystoupení inspirativních řečníků, sedm případových studií, dvě panelové diskuse, čtyři inovace a dvě prezentace.

Přidáno: 05.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

K budoucnosti Nové hedvábné stezky

Hedvábná stezka je úspěšný příběh. Na pozadí čínské iniciativy „Jeden pás, jedna cesta“ se jen za posledních pět let zvýšil provoz na Nové hedvábné stezce mezi Asií a Evropou zhruba šestkrát. Rychlému růstu však není konec v nedohlednu.

Přidáno: 02.5.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

LEJ zvyšuje výkony nebývalým tempem

Objemy přepravy na letišti Lipsko / Halle (LEJ), čtvrtém největším leteckém uzlu v Evropě, vzrostly během prvního čtvrtletí letošního roku o 20,9 %
na více než 359 000 tun.

Přidáno: 28.4.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<1234.>>>