ESCES - FREE ZONE PRAGUE
Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<123.>>>

Využití nejen k přepravě. Do kontejnerů se v Česku instalují úpravny vody, pivovary či regulační stanice plynu

Kompaktnost, mobilita či ekonomická výhodnost. To jsou jedny z hlavních předností kontejnerových řešení v českém průmyslu. Díky velké variabilitě kontejnerů se dnes lze setkat s tím, že jsou do nich instalovány například regulační stanice tlaku plynu, úpravny vody či pivovary.

Přidáno: 09.3.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Žádosti o následné vrácení DPH u poštovních zásilek nízké hodnoty z důvodu neuvedení čísla IOSS

Při dovozu zásilek nízké hodnoty (do 150 EUR) se objevují případy, kdy fyzické osoby nakoupily na zahraničních platformách (eshopech) zboží, přičemž zaplatily spolu s cenou zboží i DPH. Následně při celním řízení příjemce zboží, případně jeho zástupce, neuvedl IOSS číslo do celního prohlášení. 

Přidáno: 04.3.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Standardy TAPA pro zabezpečení zařízení a přepravy

Přes 90 % všech ztrát nákladů je podle údajů TAPA (Transported Asset Protection Association Europe) spojeno s útoky na nákladní vozidla. Asociace proto vytvořila standardy pro zabezpečení skladovacích zařízení a dopravních operací.

Přidáno: 27.2.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Objem doručených balíků společností DPD roste, loňský rok byl celkově rekordní

Společnost DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, doručila v roce 2021 historicky nejvíce zásilek. Objem oproti roku 2020 vzrostl o 2,4 % na přelomových téměř 45 milionů, přičemž celých 34 milionů bylo doručeno v rámci České republiky.

Přidáno: 14.2.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Rekordní spotřeba a výrazný zájem: Plynová mobilita potvrdila význam pro ČR

Celková spotřeba zemního plynu v tuzemské dopravě vrostla za rok 2021 o 4,5 % na rekordních 97,112 milionu m3. Důvodem je jak stabilní a zavedené využívání stlačeného zemního plynu (CNG), tak výrazný nárůst spotřeby zkapalněného zemního plynu (LNG) v sektoru nákladní dopravy.

Přidáno: 10.2.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Další podvodné e-maily zasílané jménem Celní správy ČR

Celní správa ČR upozorňuje, že jsou jejím jménem opětovně rozesílány příjemcům zásilek objednaných v zahraničí podvodné e-maily a zprávy, které požadují úhradu v zahraniční měně za provedené celní řízení.

Přidáno: 08.2.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Uplatnění nároku na vrácení spotřební daně ze zelené nafty již jen elektronicky

Při podání daňového přiznání nebo dodatečného daňového přiznání fyzickou osobou, která si uplatňuje nárok na vrácení spotřební daně z minerálních olejů použitých pro zemědělskou prvovýrobu nebo pro provádění hospodaření v lese o spotřebních daních,  dochází ke změně.

Přidáno: 04.2.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Přeprava nebezpečných věcí v EU se v roce 2020 podílela 4 % na celkové silniční nákladní dopravě

Centrum služeb pro silniční dopravu, i navzdory současné koronavirové krizi, pokračuje v mezinárodní spolupráci v rámci organizace Euro Contrôle Route (ECR). Bohužel veškeré takové činnosti byly přesunuty do „on-line“ prostoru.

Přidáno: 31.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Prázdné kilometry činí téměř pětinu všech přeprav

V roce 2020 byla prázdnými vozidly v EU realizována přibližně pětina celkového výkonu silniční nákladní dopravy (ve vozokilometrech). Podíl prázdných kilometrů je o něco vyšší u vnitrostátní dopravy (24 %) než u celkové dopravy (20 %) a je výrazně vyšší ve srovnání s mezinárodní dopravou (13 %).

Přidáno: 28.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví uchazeče, poprvé i díky videím

Již brzy se zájemci o získání řidičského oprávnění budou v testech i při přípravě na ně setkávat s dalšími novými otázkami. Ty se nyní zaměřují na řešení častých situací na našich silnicích, jako je například jízda za snížené viditelnosti či řešení situací na různých typech křižovatek. Nyní poprvé i s dynamickými otázkami ve formě tří videí.

Přidáno: 24.1.2022 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<123.>>>