Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory
<<<123.>>>

Demurrage, detention, storage = vysvětlení pojmů

Jako relikt doby těsně před pandemií, kdy demurrage a detention byly nejvýraznějšími příjmy rejdařů, jsou sazby obou poplatků velmi vysoké a možnost úpravy podmínek (v Evropském prostoru) prakticky nulová. Jako důsledek pandemické situace pak hrozivě narostly zpožděné příjezdy lodí do evropských přístavů (dnes z DV průměrně 10-12 dnů).

Přidáno: 20.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

DPD představuje Sustainability Report 2020 a kroky na cestě k plnění Cílů udržitelného rozvoje

Společnost DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, která je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup, prezentuje aktivity v rámci udržitelného podnikání a představuje firemní iniciativy vedoucí k naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN

Přidáno: 16.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Situace na námořním trhu zkraje peak season - shrnutí

Na základě opakovaných stížností koncových zákazníků na nespolehlivost spedičního sektoru při přepravě čs. importů a exportů sumarizujeme situaci v zámořské logistice takto:

Přidáno: 15.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Diskuze k nařízení EK o výstavbě dobíjecích stanic

Je to pravda: na severu Švédska a na jihu Portugalska bude v budoucnosti pravděpodobně méně kamionů s vodíkovým nebo elektrickým pohonem hledat možnost tankování nebo nabíjení než v Porúří nebo ve větší pařížské oblasti. A nebude levné stavět nabíjecí stanice každých 60 kilometrů, dokonce i v odlehlých oblastech, jak chce Evropská komise.

Přidáno: 14.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lufthansa bude vracet podporu až po volbách

Spolková vláda musí na vrácení německé státní podpory společnosti Lufthansa ještě chvíli počkat. Přestože si generální ředitel Carsten Spohr v červenci stanovil cíl splatit miliardovou podporu před volbami do Spolkového sněmu, nyní připustil, že je to nereálné.

Přidáno: 09.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Boj mezi odborovými organizacemi v DB sílí

EVG oznámilo důsledky pro možnou dohodu mezi GDL a Deutsche Bahn. „Poté, co bude uzavřeno kolektivní vyjednávání GDL, prozkoumá EVG své budoucí kroky na základě zvláštního práva na ukončení smlouvy,“ uvedl ve středu předseda EVG Klaus-Dieter Hommel pro noviny Funke Media Group.

Přidáno: 08.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lodní průmysl výrazně znečisťuje životní prostředí v Evropě

EU za posledních 30 let schválila řadu předpisů na ochranu životního prostředí před negativními účinky lodní dopravy. Mnoho z nich překračuje minimální mezinárodní standardy.

Přidáno: 07.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

DB žádá soud ve Frankfurtu o posouzení oprávněnosti stávky strojvůdců

Jak dnes oznámila Deutsche Bahn,  podala u Arbeitsgericht Frankfurt nad Mohanem návrh na vydání předběžného opatření proti protestní akci.

Přidáno: 02.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hedvábná stezka hlásí kapacitní problémy

Železniční nákladní doprava mezi Čínou a Evropou, která je v kurzu, by mohla v září pocítit drastické 30% snížení kapacity v důsledku zpoždění na hraničních přechodech do Kazachstánu a přetížených evropských gateways.

Přidáno: 01.9.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Express 30.8.2021 Šest úkolů pro další rozvoj Hamburského přístavu

V roce 2002 otevřel přístav Antverpy společný diskurz se zúčastněnými stranami a aktéry o budoucnosti přístavu: do roku 2013 by bylo možné optimalizovat dopravní toky, chránit obytné oblasti a vyměňovat oblasti společného zájmu.

Přidáno: 31.8.2021 | ČÍST CELÝ ČLÁNEK
<<<123.>>>