Svobodné celní pásmo, celní sklad, skladové a kancelářské prostory

Dvě lodě zablokovaly v úterý plavbu po jižním Rýnu

Kolize osobní lodi a tankeru zablokovaly v úterý na hodiny Rýn. Obě se zaklínily do sebe. Jeden den po osobní lodi v úterý večer uvízl tanker – asi sto metrů daleko. V obou případech sehrála roli nízká voda, uvedl policejní mluvčí.

 

Rýn musel být v tuto chvíli uzavřen. Část řeky zatím zůstává zcela bez provozu. Večer by mohly být obě lodě uvízlé u Hagenbachu na hranici s Bádenskem-Württemberskem osvobozeny a mohly by pokračovat v plavbě, jak uvedl mluvčí policejního ředitelství, operace, logistiky a technologie v Germersheimu. Když ale byly lodě odtaženy, podle vodní policie se "koryto řeky značně změnilo a byly sníženy hloubky až o 60 centimetrů." Z tohoto důvodu je Rýn od zdymadla Iffezheim do městského přístavu ve Špýru pro lodní dopravu dočasně zcela uzavřen – „aby se předešlo dalším slepým uličkám“.


Žádná ze dvou lodí nebyla poškozena. Na středu ohlášené bagrovací práce a tím i uzavírka měly „v každém případě nejspíš trvat celý den.“


V době neštěstí s výletní lodí byla také hustá mlha, jak uvedl mluvčí odpovědného úřadu pro vodní cesty a lodní dopravu v Karlsruhe. Kapitán „nauticky“ špatně odhadl situaci a loď uvízla na dně. Po povodních se v létě vytvořily četné hromady štěrku, na které mohly lodě najet a uvíznout na mělčině, dodal mluvčí.